Tieto švajčiarske hodinky sú najlepšie na trhu

Vyrobiť mechanické hodinky je náročná úloha.

Preto len pár krajín na svete má skúsenosť s výrobou mechanických hodiniek. Najväčšiu históriu a najväčší počet výrobcov má práve Švajčiarsko.

Rôznorodosť značiek a ich dlhá tradícia znamená pre Švajčiarsko označenie švajčiarske hodinky resp. Swiss Made synonymum kvality. A výrobcovia hodiniek to dobre vedia, podobne ako Švajčiarsko.

Švajčiarske hodinky sú SWISS MADE

Švajčiarske hodinky Swiss Made nápisŠvajčiarsko si pre ochranu známky kvality uplatňuje svoje prísne právidlá. Švajčiarske hodinky označené Swiss Made musia spĺňať prísne pravidlá.

Začiatky ochrannej známky siahajú už do 19. storočia, kedy vznikla potreba odlíšiť a ochrániť domácich producentov hodiniek.

V skratke môžu mať označenie švajčiarske hodinky tie hodinky, ktoré obsahujú minimálne 50% švajčiarskych komponentov a boli zložené vo Švajčiarsku a ktorých výstupná kontrola bola vykonaná v tejto krajine. Toto pravidlo platí pre mechanické hodinky, i hodinky poháňané batériou.

Švajčiarskému trhu s hodinkami dominuje pár veľkých spoločností, ktoré vlastnia väčšinu značiek:

Výrobca Značky
Swatch Group Swatch, Omega, Rado, Longines, CK Watch, Balmain, Certina, Mido, Harry Winston a Tissot
Richemont Vacheron Constantin, Jaeger-LeCoultre, Cartier, Montblanc, Piaget, Cartier, Alfred Dunhill
LVMH Tag Heuer, Hublot, Zenith, Bulgari, Louis Vuitton
Rolex Rolex, Tudor
Nezávislé značky Alpina, Audemars Piguet, Bell & Ross, Breitling, Chanel, Chopard, Eterna, Oris, Patek Philippe, Raymond Weil, Ulysse Nardin, Mondaine

QUARTZ kríza a revolúcia švajčiarskych hodiniek

Práve príchod QUARTZ hodiniek v 70. a začiatkom 80. rokov narušilo hegemóniu neotrasiteľnej pozície švajčiarskych výrobcov.

Bola to práve japonská spoločnosť SEIKO, ktorá v roku 1969 prišla na trh s vôbec prvými batériou napájanými hodinkami Seiko Astron. Švajčiarski výrobcovia sa tohto trendu spočiatku bránili.

Až v roku 1974 dostali švajčiarske hodinky batériové napájanie QUARTZ a to vďaka značke Omega. Trvalo len 9 rokov, kým v roku 1978 QUARTZ hodinky predstihli popularitou mechanické hodinky.

Mnoho švajčiarskych výrobcov vyhlásilo nesolventnosť a následný bankrot. Záchrana švajčiarskeho hodinárskeho priemyslu priniesla v roku 1983 značka Swatch, ktorej primárny cieľ bolo priniesť jednoduché a lacné švajčiarske hodinky masám.

Swatch bol úspech a dnes je to najväčší výrobca hodiniek na svete. Mnohé tradičné značky sa ešte viac začali fokusovať na luxusné mechanické hodinky, kde doteraz kraľujú.

Kým sa dnes vo švajčiarsku vyrobí len 2,5 % kusov hodiniek na svete, ich hodnota tvorí až 54 %.

Švajčiarske hodinky môžeme rozdeliť na do niekoľkých skupín a segmentov. Oficiálna kategorizácia však neexistuje. Pre predstavu by sme značky mohli rozdeliť takto.

Trieda Cena Značky
Super luxusná > 10 000 EUR Breguet, Patek Philippe
Super luxusná 6 000 – 10 000 EUR Vacheron Constantin, Blancpain, Audemars Piguet, Ulysse Nardin
Dostupne luxusná 2 000 – 6 000 EUR Omega, Cartier, Bulgari, Zenith, Rolex, Chopard, Hublot, Breitling, Louis Vuitton
Dostupne luxusná 1 000 – 2 000 EUR Longines, Rado, Montblanc, Dunhill, Tag Heuer, Raymond Weill
Základná < 1 000 EUR Tissot, Mido, Certina, CK Watch, Swatch, Eterna, Festina, Mondaine

Väčšina drahších značiek svoje hodinky online nepredáva, prípadne predáva cez pár certifikovaných eshopov na svete. Mechanické švajčiarske hodinky základnej triedy alebo QUARTZ hodinky, ale online kúpite bez problémov.

Pozrieme sa na pár značiek, ktoré sú kvalitné, ľahko a cenovo dostupné.

Tissot hodinky

Pánske Tissot švajčiarske hodinkyTissot hodinky sú na trhu už od roku 1853. Značku založi pán Charles-Félicien Tissot a jeho syn Charles-Émil. Dnes patrí pod krídla skupiny swatch.

Hodinky Tissot sú veľmi kvalitné mechanické, ale i QUARTZ švajčiarske hodinky, ktoré si mnohí ľudia kupujú ako prvé hodinky za cestou k vyššim modelom.

Táto značka je považovaná za akýsi vstup do sveta kvalitných švajčiarskych značiek.

Pozrite si aktuálnu kolekciu hodiniek Tissot na Hodinky.sk >>>

Swiss Military Hanowa hodinky

Pánske Swiss Military Hanowa švajčiarske hodinkyRodinná švajčiarska spoločnosť začala svoju prevádzku v roku 1963. Na svojich hodinkách používa ikonický helvétsky kríž. V ponuke má quartz, ale aj mechanické modely.

Pozrite si aktuálnu kolekciu hodiniek Swiss Military Hanowa na Hodinky.sk >>>

 

Certina hodinky

Certina švajčiarske hodinkyJedna z tradičných a známych švajčiarskych značiek, ktorá začala s výrobou hodiniek už v roku 1888. Dnes má v ponuke elegantné pánske a dámske hodinky za prijateľné ceny. 

Certina má tiež známu kolekciu DS (Double security), ktorá má zdvojenú ochranu pred poškodením.

Pozrite si aktuálnu kolekciu hodiniek Certina na Hodinky.sk >>>

 

Wenger hodinky

Pánske Wenger švajčiarske hodinkyWenger je jedna z dvoch značiek, ktoré vyrábali klasický švajčiarsky nožík. V roku 1988 začali s produkciou hodiniek. Ich konkurent Victorinox značku Wenger v roku 2005 prevzal pod svoje krídla. Hodinky Wenger používajú kvlaitný švajčiarsky QUARTZ strojček.

Pozrite si aktuálnu kolekciu hodiniek Wenger na Hodinky.sk >>>

Calvin Klein hodinky

Clavin Klein švajčiarske hodinkyCalinv Klein sa ako jedna z mála módnych značiek môže pri svojich hodinkách pýšiť označením Swiss Made.

Výrobcom ich hodiniek je totiž spoločnosť Swatch. Calvin Klein hodinky sa vyznačujú prudkou eleganciou a svojim dizajnom nestarnú. Viac si môžete prečítať v mojej detailnej recenzii na hodinky Calvin Klein.

Pozrite si aktuálnu kolekciu hodiniek Calvin Kleint na MojeHodinky.sk >>>

 

Mondaine hodinky

Mondaine švajčiarske hodinkyZnačka Mondaine je menšia nezávislá značka, ktorá sa stala známou pre spor so spoločnosťou Apple. Tá jej ako odškodné za neoprávnené použitie vzoru ciferníka hodiniek v operačnom systéme iOS vyplatila 22 miliónov švajčiarskych frankov.

Väčšina hodiniek značky využíva motív hodiniek štátnyc železníc, ktorý v roku 1944 navrhol Hans Hilfiker. Mondaine má tento motív licencovaný od roku 1986.

Pozrite si aktuálnu kolekciu hodiniek Mondaine na Hodinky.sk >>>

Záver

Pri výbere švajčiarskych hodiniek je jediná prekážka len obsah vašej peňaženky. Na výber máte desiatky viac či menej známych značiek v mnohých cenových kategóriách.

Či už si však zvolíte mechanické hodinky alebo QUARTZ hodinky, pri hodinkách s označením Swiss Made máte istotu dobrého výberu.


Nech vám vaše Swiss Made hodinky dlho slúžia.

Tieto švajčiarske hodinky sú najlepšie na trhu 4.67/5 (93.48%) 46 votes
Comments
  • Heni
    Odpovedať

    Z mojej strany môžem povedať, že TISSOT ma nesklamal. Bola to láska na prvý pohľad : ) . Hodinky TISSOT majú všetko čo som požadovala na hodinkách, z hľadiska ich výdrže pri každodenných povinnostiach. TISSOT som si vybrala kvôli tomu, že značka preferuje iba zafírové sklíčka, antikorovú oceľ čo zvyšuje ich pevnosť a odolnosť voči korózií, osadené diamanty sú len čerešnička na torte :). Musím podotknúť, že servis či dostupnosť náhradných dielov po 10 – 20 rokov v prípade nedostupnosti, svojimi zákazníkovi ponúka alternatíve riešenie. Ak sa rozhodujete určite odporúčam TISSOT, záleží už len na vašom výbere a vkuse. :) . Pri značke Military Swiss hanova som v celku spokojná mám ich športového typu tak ich často nenosím. Jediná vec čo mi na nich prekáža sú že ich sklíčko je minerálne :( keby ich nosím každý deň tak sklíčko mením každý mesiac. No musím dávať viac pozor a to má odrádza. Samozrejme už som ich stihla poškrabať čo pri TISSOT hodinkách viete poškrabať sklíčko iba diamantovým nožom. Ale každý má iné požiadavky na hodinky. Pekný deň.

Pridaj komentár